Zemessardzes 54.Inženiertehniskais bataljons atzīmē bataljona 28.dibināšanas gadadienu.

Zemessardzes 54.Inženiertehniskais bataljons atzīmē bataljona 28.dibināšanas gadadienu.

9. septembrī Sv. Meinarda salā Zemessardzes 54.Inženiertehniskais bataljons ar svinīgu pasākumu atzīmēja bataljona 28.dibināšanas gadadienu.
Pasākumā kā pirmajam tika dots vārds uzrunai atvaļinātam pulkvedim Jānim Hartmanim, kurš 1991.gadā bija iecelts par bataljona pirmo komandieri.  Pulkvedis sniedza īsu ieskatu par bataljona veidošanās vēsturi. Viņš uzsvēra, ka  bataljons bija saliedēta komanda ar stingru disciplīnu. “Esiet lepni nest karogu, jo gods dienēt Ogres bataljonā!” novēlēja  atv. pulkvedis Jānis Hartmanis.
Arī Zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljona  komandieris pulkvežleitnants Ainārs Rauza, sveicot zemessargus, sacīja: “Mēs varam būt lepni, ka esam viena no retajām vienībām bruņotajos spēkos, kura pilda kaujas uzdevumus, kas  saistīti ar risku.”  Viņš atklāja, ka  bataljonam nepārtraukti nepieciešams pilnveidoties, taču  bez vietējo iedzīvotāju un pašvaldības atbalsta tas nebūtu iespējams.
“Varu apliecināt, ka pašvaldība iet roku rokā kopā ar zemessargiem, iet ar vienu ideju- par mūsu Latvijas valsti.  Šajā svētku dienā, kad svinam bataljona 28.gadskārtu,  esmu lepns, ka savā laikā arī biju viens no pirmajiem, kas šeit iestājās. Jūs atrodaties ļoti vēsturiskā vietā, kas saistās gan ar kristietības, gan Pirmā pasaules kara notikumiem, kad lādiņi lidoja pāri Daugavai, kurus jūs vēl līdz šai dienai atmīnējat. Darāt svētu darbu, lai būtu miers,” sacīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.
Svinīgajā pasākumā zemessargus uzrunāja arī bataljona kapelāns Ivars Babris.
Par Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona dibināšanas gadadienu tiek uzskatīts 1991. gada 9. septembris, kad Zemessardzes priekšnieks A.Gorbunovs  ar pavēli Nr.3 par 27.Ogres Zemessardzes bataljona  komandieri iecēla Jāni Hartmani.

zz

zz

zz

zz

zz

zz

zz

zz