Par Ikšķiles novadu – 7.novembrī pie Saeimas.

Par Ikšķiles novadu – 7.novembrī pie Saeimas.

Saeimas 2019.gada 7.novembra kārtējās sēdes darba kārtībā ir iekļauts likumprojekts “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras. Likumprojektu jau izskatīja atbildīgā Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija un lēma virzīt izskatīšanai Saeimai pirmajā lasījumā.

Ikšķiles novada “Tautas sapulcē”, kas notika 30.oktobrī, novada iedzīvotāji tika aicināti pulcēties pie Saeimas, lai paustu savu nostāju pret Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu, kas ietver jaunu administratīvi reģionālo reformu. VARAM sagatavotais projekts paredz Ikšķiles novada pievienošanu Ogres novadam.

Šobrīd nav noteikti vienādi pamati administratīvo teritoriju veidošanai visā valstī un netiek ņemtas vērā jaunizveidojamo novadu teritoriju attīstības perspektīvas, tāpēc  ikviens tiek aicināts pulcēties pie Saeimas nama, lai vērstu Saeimas deputātu uzmanību izskatāmā jautājuma būtiskajai ietekmei uz Latvijas iedzīvotāju nākotni un turpmāko labklājību.

Ikkatrs, kas iestājas par Ikšķiles novadu un vēlas nepieļaut VARAM sagatavotās administratīvi teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu, aicināts 7. novembrī no plkst.8.30 pie Saeimas ēkas.

Avots: www.ikskile.lv