4. septembris – vēsturisks datums Ikšķiles novadam.

4. septembris – vēsturisks datums Ikšķiles novadam.

2007. gadā  Ikšķiles novads pēc Latvijas Administratīvi teritoriālā iedalījuma projekta apstiprināšanas saglabāja savu neatkarību kā patstāvīgs novads. Šajā dienā, 4.septembrī Ministru kabinets (MK) izdeva “Noteikumus par vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo iedalījumu”, ar kuriem zaudēja spēku MK 2004.gada 18.maija “Noteikumi par Ogres rajona Ikšķiles novada izveidošanu”. Tā vietā vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālajā iedalījumā tika iezīmēts Ikšķiles novads – Ikšķiles pilsēta ar lauku teritoriju.

Kā atceras toreizējais domes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis: “2007.gada MK valdības sēdei, kurā apstiprināja Latvijas Administratīvi teritoriālā iedalījuma projektu, biju nopietni gatavojies. Tajā informēju, ka jau 1997. gadā Ikšķiles pilsēta apvienojās ar Tīnūžu pagastu, 2004. gadā iegūstot nosaukumu Ikšķiles novads. Mēs paši varam pastāvēt, jo maksājam izlīdzināšanas fondā. Kad Kalvīša kungs noteica: “Ikšķile tad lai paliek atsevišķi!”, visi šos vārdus uzņēma ar ovācijām un aplausiem. Ikšķiles novads bija pirmais, kas izcīnīja brīvlaišanu. Bija vākti arī iedzīvotāju paraksti.”

Pēc divpadsmit gadiem, šķiet, atkal esam nonākuši līdzīgā situācijā, arī tagad valdība uzsākusi darbu pie administratīvi teritoriālās reformas, kuras pareizo virzienu apšauba vairākums pašvaldību un iedzīvotāji.

Ikšķiles novada iedzīvotāji ir sagatavojuši vēstuli Latvijas Valsts prezidentam, kurā aicina nepieļaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotā administratīvi teritoriālās reformas modeļa sasteigtu īstenošanu.

Ikviens Ikšķiles novada iedzīvotājs ir aicināts to parakstīt līdz 15. septembrim:

  1. Pašvaldības Klientu apkalpošanas vietās to darba laikā:
  • Daugavas prospektā 34, Ikšķilē,
  • “Kraujās”, Tīnūžos,
  • Domes ēkā Peldu ielā 22, Ikšķilē,
  1. SIA “Ikšķiles māja” Dainu ielā 1a, Ikšķilē,
  2. Konditorejā “Rūberts” Daugavas prosp.67 (pie stacijas), Ikšķilē,
  3. Konditorejā “Rūberts” Skolas ielā 4 (veikala “Maxima” telpās), Ikšķilē,
  4. “Ozoliņa konditorejā” Melioratoru ielā 20, Ikšķilē,
  5. E. Masaļska fitnesa centrā “Mūsu fitness” Kraujas ielā 6, Ikšķilē,
  6. Veikalā “Rimi” katru vakaru no plkst.18.00 līdz plkst.20.00 Melioratoru ielā 1a, Ikšķilē.